Domofony Kraków


Domofony

Dzięki systemowi domofonowemu będziesz miał możliwość komunikacji ze światem zewnętrznym. Ważne jest aby dobrać odpowiedni sprzęt , by gwarantował pracę przez długie lata. Domofon to nie tylko wygoda i ułatwienie przy wpuszczaniu gości, ale również bezpieczeństwo. Zamykanie drzwi lub furtek najczęściej realizowane jest za pomocą zaczepu elektromagnetycznego.

Funkcje jakie powinien spełniać prawidłowo zamontowany zestaw domofonowy:

* ułatwienie otwierania wejścia za pomocą przycisku znajdującego się na UNIFONIE

* możliwość rozmowy pomiędzy osobą znajdującą się przed domem – przy panelu zewnętrznym a osobą znajdującą się w budynku,

* w przypadku wideofonu możliwy jest również podgląd video,

* zapewnia ochronę przed nieproszonymi gośćmi.

Sposób instalacji:

*W przypadku prac instalacyjnych to wykonuje się je według standardu który jest stosowany do tego rodzaju instalacji które wykorzystują nowoczesne technologie i wiedzę fachową. Jeśli chodzi natomiast o instalacje które układa się w miejscach takich jak  korytka kablowe z przewodami typu telekomunikacyjne , elektryczne itp. to wykonuje się je przewodem ekranowym. 

*Przewodom nie grozi żadne zniszczenie bo są bardzo dobrze zabezpieczone przed dewastacją i innym czynnikom zewnętrznym. Zostały ułożone w takich miejscach jak listwy , rury instalacyjne lub wkuwa się je pod tynk. We wszystkich połączeniach zapewniana jest dobra jakość styku bo zostały wykonane w bardzo trwały sposób.

*Warto wziąć pod uwagę w czasie planowania instalacji , by była większa ilość żył , niż potrzeba w danym momencie. Pozwoli to na przyszłość rozbudowanie o np. mini kamerę , czytnik kart , dodatkowy przycisk w bramofonie i inne. Warto nie zapominać o grubości żył w przewodzie połączeniowym panelu rozmówny - zasilacz , by uniknąć spadków napięcia na kablu.

*Panel zewnętrzny instalowany jest w takich miejscach jak słupek ogrodzeniowy lub ściana. Montuje się go na tynkowo lub wpuszczany jest w ścianę , gdzie Kabel wprowadza się przez otwór na tylnej ścianie panelu zewnętrznego.

 

domofon analogowy

cyfrowy domofon

 

 

 

Videodomofony

wykorzystują w większości funkcje jakie posiadają urządzenia domofonowe . Są w stanie sterować urządzeniem który blokuje wejście oraz nawiązać łączność i prowadzenie rozmów między kasetą rozmówną która znajduje się przy wejściu miejsc takich jak budynek lub posesja. Ponadto można obserwować rozmówcę na monitorze który jest zamontowany w mieszkaniu. W kasecie rozmównej znajduje się kamera która przekazuje obraz do videomonitora.

Lokator w czasie podniesienia słuchawki może rozmawiać i uruchomić elektrozaczep za pomocą przycisku który jest w monitorze. Videomonitor wyposażony jest w płaski ekran i słuchawkę i montuje się go w mieszkaniu na ścianie. W jednej kamerze może być podłączonych kilka niezależnie wywoływanych monitorów. Do videodomofonów mogą być zastosowane czarno-białe kamery i monitor lub takie które pozwalają na uzyskanie obrazu kolorowego. Może być zastosowana tzw. pamięć obrazu która sprawia że są zapamiętywane obrazy osób które próbują skontaktować się z lokatorami gdy ich nie ma. Z obrazem zapisana jest godzina wraz z datą zdarzenia.

videofon

Różnice między urządzeniami takimi jak Domofony i videodomofony : 
- ilość realizowanych połączeń
- dodatkowe funkcje potrzebne do wykonania instalacji dla użytkowników