Kamery, monitoring Kraków, Miechów


Monitoring

Monitoring daje nam możliwość większego poczucia bezpieczeństwa . Dzięki monitoringowi można sprawdzić m.in. co dzieje się na parkingu , przed domem czy też bramą wjazdową. Może również zapobiec dewastacji , kradzieży lub rozbiciu szyb przez chuliganów. Materiały nakręcone przez monitoring mogą pomóc policji namierzyć sprawców wandalizmu.

Aby najlepiej zabezpieczyć dom należy zainstalować i zintegrować dwa systemy zabezpieczeń : monitoring i alarm. Pozwoli to w skuteczny sposób zabezpieczyć się przed nieproszonymi gośćmi (włamywaczami) , gdzie w razie włamania poinformuje nas system alarmowy , a monitoring da nam możliwość obejrzenia całej sytuacji którą potem będzie można wykorzystać do ścigania intruzów.

System monitoringu domu potrzebuje : rejestrator , kamery kolorowe oraz przewody którymi połączymy te urządzenia. Kamery można podzielić na zewnętrzne i wewnętrzne . Kamery dzień/noc i z oświetlaczem IR stosuje się w miejsca nie oświetlone , wtedy da nam to możliwość rejestracji obrazu w ciemności. Rejestratory mogą różnić się kompresją i jakością obrazu który jest nagrywany.

W ofercie mamy również zakładanie monitoringu w pojazdach, jeśli chcesz sprawdzić jaką trasę rzeczywiście pokonał samochód lub co robi pracownik podczas pracy, to rozwiązanie jest dla Ciebie. Niewielkich rozmiarów zgrabna kamera może być prawie niewidoczna dla oka.

Obrazy z kamer rejestrują się na dyskach twardych videorejestratorów. 
System który jest oparty o cyfrowe karty i rejestratory autonomiczne pozwala na ciągły nadzór z każdego miejsca w którym będziemy się znajdować.

monitoring2

Właściwa konfiguracja z odpowiednimi zabezpieczeniami daje możliwość aktualnego podglądu systemu , przeglądaniu archiwów przez internet oraz GPRS. Dzięki temu można sprawdzić w każdej chwili co dzieje się na terenie monitorowanego obiektu.

 

Zestaw do monitoringu:

  •  cyfrowy rejestrator { w zależności na ile kamer ma być ( 4, 8-9, 16 ) }
  •  dyski twarde, karty zapisu video
  •  kamery: wewnętrzne, zewnętrzne w zależności ( parametry z zależności od zapotrzebowania )

kamera zewnętrznakamera wewnętrzna

 

  •  zasilacze do kamer
  •  obiektywy, obudowy do kamer
  •  transformatory, skrętki, wtyki typu RJ

 

 

 

 

Kamery wewnętrzne

  • mogą być kolorowe lub czarno-białe, zabudowana zazwyczaj w plastikowej obudowie kopułkowej. W przypadku kamer dzień/noc wyposażone są w przetwornik oraz oświetlacz podczerwieni, który zawiera diody, dzięki czemu możliwy jest zapis obrazu w nocy.

Kamery zewnętrzne

  • maja obudowy wandaloodporne, hermetyczne, które zapewniają ochronę przetwornika przed atakami wandalizmu i zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Widzenie nocne umożliwiają diody na podczerwień.

schemat